trunki zapowiedzi/relacje

Ponad 2500 gości odwiedziło Poznań Whisky Show

Ponad 2500 gości odwiedziło Poznań Whisky Showwhisky-show-2016-2

 

W miniony weekend odbyła się pierwsza edycja festiwalu Poznań Whisky Show. Przez dwa dni uczestnicy mieli okazję poznać bliżej świat whisky i tajniki branży. W hali Arena pojawiło się ponad 2500 entuzjastów złotego trunku. Tak duże powodzenie imprezy zwiastuje, że Poznań Whisky Show na stałe wpisze się w kalendarz wielkopolskich imprez.

Ogólnopolski festiwal whisky w Poznaniu to wydarzenie dedykowane wszystkim sympatykom złotego trunku. Poza prezentacją wielu znakomitych whisky i ich możliwością degustacji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w prelekcjach masterclass, w ramach których szlachetne odmiany złotego trunku były prezentowane przez światowej klasy autorytety m.in. Charlesa MacLeana.

Goście mogli także wziąć udział w typowo szkockich zawodach Rage Whisky Highland Games, które odbyły się na polu łuczniczym przed halą Arena. Wśród emocjonujących konkurencji było m.in. trzymania ciężkich mieczy na czas, czy toczenie beczki po whisky.whisky-show-2016-1

Jestem szczęśliwy, że Poznań Whisky Show cieszył się takim powodzeniem. To pokazuje, że cała branża jest w fazie wzrostu. Panuje moda na whisky, rośnie konsumpcja, pojawiają się nowe wydarzenia promujące branżę. – mówi Krzysztof Maruszewski, organizator Poznań Whisky Show oraz właściciel firmy Stilnovisti, zajmującej się inwestowaniem w beczki whisky. – Jestem przekonany, że za rok spotkamy się ponownie. – dodaje Maruszewski.

Po raz pierwszy poza granicami Wielkiej Brytanii odbył się także pojedynek Whisky Fight Night. To wydarzenie podczas którego dwóch zawodników (autorytetów z branży) toczy walkę na słowa i smak prezentując wybrany rodzaj whisky. Zwycięzcę pojedynku wskazała publiczność na podstawie ślepych testów. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży biletów na to wydarzenie, zostały przekazane Fundacji „Spełnienie” ze Szprotawy pomagającej ludziom w trudnej sytuacji materialnej.

Podczas Poznań Whisky Show prezentowali się nie tylko producenci i dystrybutorzy złotego trunku, ale także wybitni krawcy, czy dystrybutorzy cygar.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *