• Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
Uwaga !!! antybiotyk w mięsie – Morliny i Krakus wycofują kiełbasy ze sklepów (Żabki, Biedronki i Selgros)
strona główna produkty Uwaga !!! antybiotyk w mięsie – Morliny i Krakus wycofują kiełbasy ze sklepów (Żabki, Biedronki i Selgros)
Uwaga !!! antybiotyk w mięsie – Morliny i Krakus wycofują kiełbasy ze sklepów (Żabki, Biedronki i Selgros)
Autor : kucharz
Dodano : 25 sierpnia, 2016
http://www.gotujemytestujemy.pl

Uwaga !!! antybiotyk w mięsie – Morliny i Krakus wycofują kiełbasy ze sklepów (Żabki, Biedronki i Selgros)DSC07409

Marka Animeks, odpowiedzialna m.in. za wędliny Morliny i Krakus, poprosiła sklepy (Żabki, Biedronki i Selgros) o wycofanie z półek części ich produktów. Wszystko przez zbyt duże stężenie antybiotyku w mięsie.

Zaczęło się na początku sierpnia od sklepów sieci Żabka, która sama poinformowała klientów, że wycofuje ze sprzedaży takie produkty jak: „szynka od szwagra”, „salceson domowy” i kiełbasę podwawelską.

Teraz – jak podaje gazeta.pl i wp.pl – okazuje się, że podobne problemy są w Biedronkach i marketach Selgros.

We wszystkich przypadkach powodem wycofania mięsa z obrotu było przekroczenie dopuszczalnego poziomu antybiotyku doksycykliny w przebadanych próbkach mięsa.

źródło : Radio ZET

Oświadczenie

W odniesieniu do informacji opublikowanej w systemie RASFF 03.08.2016, dotyczącej pozostałości antybiotyku doxycyclina w surowcu dostarczonym do naszego zakładu produkcyjnego, informujemy o podjęciu działań mających na celu wycofanie z rynku produktów wytworzonych z udziałem zakwestionowanej partii surowca. Klienci, którzy zakupili […]

animex.pl

W związku z informacjami odnoście przeprowadzanego przez Animex wycofania produktów z rynku wskutek pozostałości antybiotyku w naszych wyrobach, wyjaśniamy co następuje:.

1.  Animex Foods dokonał dobrowolnie wycofania swoich produktów z rynku w związku z otrzymaniem informacji z urzędowej inspekcji weterynaryjnej, o pozostałości antybiotyku w 1 z 10 prób pobranych z ubitej dnia 6 lipca br. trzody.
2.  Wszyscy klienci, których poinformowano o konieczności wycofania wyrobów, otrzymali odpowiednie komunikaty wyjaśniające przyczynę wycofania wraz z listą produktów oraz opisem procedury dalszego postępowania.
3.  Proces wycofania produktów odbywa się sukcesywnie, a klienci i konsumenci otrzymują zwrot należności za wycofywane produkty.
4.  Konsumenci naszych wyrobów mogą się czuć bezpieczni. Wszystkie badania zlecone przez nas niezależnym laboratoriom akredytowanym, potwierdziły brak pozostałości antybiotyku w produktach wprowadzonych na rynek, co potwierdza także brak negatywnego wpływu po spożyciu produktu.
5. Ekspertyzy naukowe wykonane specjalnie na te okoliczność również potwierdziły całkowity brak zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Należy zaznaczyć że Animex nie ponosi żadnej winy za zaistniałą sytuację albowiem hodowca dostarczył nam żywiec w standardzie niezgodnym z obowiązującymi przepisami. Natomiast swoje kroki i decyzje o wycofaniu podjęliśmy dobrowolnie z myślą i w trosce o konsumentów naszych wyrobów.

Informujemy, że wszystkie nasze zakłady produkcyjne, zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami, znajdują się pod stałym nadzorem weterynaryjnym i są objęte krajowym programem badań kontrolnych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych oraz produktów leczniczych u zwierząt. W przypadku ewentualnych wątpliwości, dalszych informacji udziela:

Andrzej Pawelczak

Rzecznik Prasowy Animex Foods

 

 Komentarze: 3

Halina 25 sierpnia 2016 o 13:23

Jednak to jest draństwo, ze wogole jakakolwiek dawka antybiotyku jest dopuszczalna! Za kilka miesięcy otrzymamy wszyscy informacje aby lekarze nie przepisywali pacjentom antybiotyku, bo nie ma takiej potrzeby. Ale nie poinformują, ze je spożywamy codziennie wraz z jedzeniem!!!!

Odpowiedz

Halina 25 sierpnia 2016 o 13:24

ANTYBIOTYKAMI NAS TRUJĄ OD LAT! A CO BEDZIE PRZEPISYWAŁ LEKARZ PRZY GRYPIE?

Odpowiedz

facebook.com/28cali 30 sierpnia 2016 o 21:06

„Animex Foods” – czyje to???

Odpowiedz


Zobacz inne wpisy