• Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
Polska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
strona główna tradycyjnie Polska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
Polska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
Autor : kucharz
Dodano : 4 sierpnia, 2016
http://www.gotujemytestujemy.pl

Polska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

U podnóża Wawelu pielgrzymi, którzy odwiedzali Polskę w dniach 25-31 lipca br. z okazji Światowych Dni Młodzieży mieli możliwość spróbowania polskich hitów eksportowych: jabłek, marchewek, jogurtów truskawkowych, ekologicznych soków jabłkowych oraz kabanosów drobiowych. Degustacja prowadzona była w ramach Pawilonu Polskiego. W czterech sferycznych namiotach prezentowano osiągnięcia polskiej gospodarki, nauki i kultury, a także polskiego rolnictwa. Pawilon skierowany był do młodzieży całego świata, tłumnie odwiedzającej w tych dniach stolicę małopolski.

Fot. Pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży w pawilonie z polską żywnościąFot. Pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży w pawilonie z polską żywnością

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego zaprezentowało dorobek polskiego rolnictwa, jego nowoczesność i innowacyjność. W największym z namiotów stworzono interaktywną wystawę, na której pokazano filmy, animacje oraz plansze, z których pielgrzymi mogli zaczerpnąć wiedzę na temat naszych hitów eksportowych, tj. owoców, warzyw, drobiu oraz nabiału. Dla entuzjastów gotowania przygotowane zostały ciekawe przepisy kulinarne na bazie polskich produktów, a przed pawilonem wyrósł mini sad, zachęcający do chwili relaksu.

Kampania promocyjna dotycząca rolnictwa prowadzona była pod hasłem „Poland tastes good”. Celem kampanii było przedstawienie uczestnikom Światowych Dni Młodzieży najlepszych polskich produktów oraz promocja Polski na arenie międzynarodowej. To jedno z działań mających na celu stworzenie silnej marki polskiego rolnictwa.

Podczas siedmiodniowej akcji promocyjnej pielgrzymom wydano prawie 100 ton żywności, w tym:

40 000 butelek soków jabłkowych;
8 ton, czyli około 50 tysięcy sztuk jabłek;
50 tysięcy opakowań kabanosów drobiowych;
50 tysięcy opakowań pokrojonej w talarki marchewki;
50 tysięcy jogurtów truskawkowych;
50 tysięcy butelek wody mineralnej.

Pielgrzymi odwiedzający Polskę byli zachwyceni wspaniałą polską żywnością, a także multimedialną prezentacją polskiego rolnictwa i polską gościnnością. Zapewniali, że z przyjemnością odwiedzą nasz kraj ponownie.Komentarze: Bądź pierwsza/y


Zobacz inne wpisy