• Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
Krajowe Święto Kaczki po raz czwarty
strona główna gotujemy Krajowe Święto Kaczki po raz czwarty
Krajowe Święto Kaczki po raz czwarty
Autor : kucharz
Dodano : 14 czerwca, 2016
http://www.gotujemytestujemy.pl

Krajowe Święto Kaczki po raz czwarty

W niedziele 12 czerwca po raz czwarty zorganizowane zostało Krajowe Święto Kaczki, w tym roku impreza odbyła się w Antoninie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego LIDO. Organizatorami Święta Kaczki byli: Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza przy wsparciu Wójta Gminy Przygodzice oraz hodowców zrzeszonych w grupach producentów rolnych: GAYOR Sp. z o.o oraz TOP GAJOR Sp. z o.o. W całodniowym Świecie Kaczki wzięło udział pięć tysięcy osób.

Celem imprezy jest promocja spożycia mięsa z kaczki, poprzez przybliżenie jego walorów zdrowotnych i smakowych. Jest to także niecodzienna okazja do integracji hodowców kaczek. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów były m.in.: degustacje, pokazy kulinarne, konkursy dla dzieci oraz występy artystycznie. W trakcie imprezy wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół z terenu gminy Przygodzice oraz zespoły współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach: Zespół Śpiewaczy „Baryczanki” z Przygodzic, Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”, Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy” z Jankowa Przygodzkiego oraz soliści z Gminnego Studia Piosenki. Gwiazdą Święta Kaczki był zespół Bayer Full.

Zgodnie z tradycją Święta Kaczki prawdziwa uczta czekała na smakoszy i miłośników kulinariów. Pod kierownictwem Witolda Wróbla Członka Polskiej Akademii Smaków odbyły się pokazy kulinarne, w trakcie których kucharze z różnych stron świata: Erik Witsoe USA, Julian Redondo Bueno Hiszpania oraz Kasuan Perera Sirilanka przygotowali kaczkę w egzotycznych odsłonach. Bardziej tradycyjne potrawy z kaczek serwowane były przez uczestników Przeglądu kulinarnego na najlepszą potrawę z kaczki, który zorganizowany został przez Wielkopolska Izbę Rolniczą. Do konkursu przystąpiło dziewięć podmiotów, przygotowując w sumie 70 różnych potraw z kaczką w roli głównej. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie smaków oraz walorów estetycznych konkursowych potraw, zdecydowała o przyznaniu tytułu laureata Przeglądu wszystkim jego uczestnikom.

Obchodząca w tym roku 20 lecie istnienia Wielkopolska Izba Rolnicza także przygotowała stoisko gastronomiczne, na którym odwiedzających częstowaliśmy flakami z żołądków oraz gulaszem z kaczych podrobów w sosie śmietanowo – koperkowym z parowanymi pyrami. W sumie na naszym stosiku wydanych zostało 4500 porcji tych dań. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej na Krajowym Świecie Kaczki reprezentowali: Prezes Piotr Walkowski oraz Członek Zarządu Zbigniew Stajkowski.

WIĘCEJ ZDJĘĆ :

Krajowe Święto Kaczki po raz czwarty

ŹRÓDŁO: logo30 (1)Komentarze: Bądź pierwsza/y


Zobacz inne wpisy