• Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
  • Obrazek nagłówka
Dla smakoszy i piwoszy
strona główna zapowiedzi/relacje Dla smakoszy i piwoszy
Dla smakoszy i piwoszy
Autor : kucharz
Dodano : 14 listopada, 2017
http://www.gotujemytestujemy.pl

Foodtrucki i oryginalne piwa craftowe, czyli Street Food Spot i Targi Piwne już w dniach 16-18 listopada na MTP. Będziemy wspólnie się bawić aż do 1 w nocy!


Zbliża się impreza, na którą wszyscy miłośnicy piwa czekają cały rok. Tegoroczna edycja Poznańskich Targów Piwnych to blisko 1000 różnych piw, wykłady, koncert, Piwna Mila i wiele innych atrakcji! Tym razem zwiedzający obok chmielowego trunku będą mogli skosztować też wyjątkowych specjałów z blisko 40 foodtrucków! Obok PTP odbędzie się bowiem Street Food Spot – a bilet na te dwa wydarzenia jest jeden!

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to unikatowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. 16-18 listopada 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już po raz piąty odbędą się Poznańskie Targi Piwne – największe piwne wydarzenie w Polsce!

W tym roku do święta piwa dołącza także święto zdrowego i pysznego jedzenia – Street Food Spot to bogata oferta ulicznego jedzenia z najodleglejszych zakątków świata. Wszystko pod ciepłym dachem MTP ze wspólnymi atrakcjami.

Rekordowa liczba wystawców

Przez trzy dni uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami sztuki piwowarskiej, skosztować piwa z ponad 70 rzemieślniczych browarów, oferujących blisko  1000 różnych piw oraz skosztować jedzenia z blisko 40 foodtrucków. W ofercie festiwalowej znalazły się trunki prawie we wszystkich stylach świata. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów!

Idea Poznańskich Targów Piwnych nie ogranicza się wyłącznie do degustacji piwa. Impreza to również możliwość spotkań z autorytetami w tej dziedzinie oraz wysłuchania wielu ciekawych prelekcji na jego temat. Na targowej scenie wystąpią osobistości doskonale znane i szanowane w branży piwowarskiej.

Jeszcze więcej atrakcji


Smakosz dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali, w tym samym czasie podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 40 food trucków i stoisk gastronomicznych. Wśród oferty będzie można znaleźć zarówno klasyczne burgery, jak i azjatyckie specjały. Nie zabraknie także wystawców oferujących słodkości. Aby skutecznie spalić wszystkie kalorie organizatorzy wraz z Reebok Crossfit Poznań przygotowali konkurs w przeciąganiu foodtrucka. Każdy będzie mógł spróbować sił w swojej kategorii wagowej – przewidziano atrakcyjne nagrody, konkurs odbędzie się trzeciego dnia targów, czyli w sobotę.

Odbędzie się także Gala finałowa X Konkursu Piw Rzemieślniczych, IX Poznański Konkurs Piw Domowych czy Piwna Matura. W strefie chilloutu i rozrywki odwiedzający będą mogli uczestniczyć w zajęciach Beer Yogi, zagrać w piłkarzyki lub planszówki, a na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne!

Tegoroczną galę finałową poprzedzi koncert zespołu TołhajeMuzycy wchodzący w jego skład to wirtuozi stylistyki etno i folkowej. Przywiozą ze sobą cudowną muzykę Karpat i niesamowitą energię. Twórczość zespołu doceniła m.in. stacja HBO Polska zapraszając ich do współpracy przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do serialu „Wataha”.

Nie zabraknie również Poznańskiej Piwnej Mili, która odbędzie się w sobotę, 18 listopada. Przed Państwem 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo. Formularz zgłoszeniowy oraz pełen regulamin biegu znajduje się pod linkiem:
https://biegiwlkp.wixsite.com/home/piwna-mila

Jednak Poznańskie Targi Piwne, to coś więcej niż piwo!

W atmosferze dobrej zabawy zwracana będzie także uwaga na istotne kwestie społeczne. Impreza, która skupia wokół siebie tak wiele osób z różnych środowisk jest również platformą do dzielenia się wiedzą na temat zdrowia.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Przyjdź na Poznańskie Targi Piwne! Będziesz miał okazję do spotkania się ze znajomym przy pysznym piwie i wyśmienitym jedzeniu, korzystając z usług profesjonalnego barbera zadbasz o nienaganną prezencję rosnącego wąsa, a na koniec zrelaksujesz się w strefie chilloutu!

GODZINY OTWARCIA:

czwartek – 16.00 – 24.00
piątek – 12.00 – 1.00
sobota – 12.00 – 1.00

DLACZEGO WARTO SPĘDZIĆ Z NAMI CZAS?:
– pyszne i zdrowe jedzenie z całego świata – ponad 30 Foodtrucków,
– bieg Piwna Mila,
– Beer Yoga,
– gala wręczenia nagród Konkursu Piw Rzemieślniczych i koncert zespołu Tołhaje,
– ponad 60 browarów w sąsiedniej hali,
– kilkanaście tysięcy zwiedzających,
– głosowanie na najlepszą potrawę do piwa,
– konkurs w przeciąganiu Foodtrucka by Reebok CrossFit Poznań,
– strefa zajęć dla najmłodszych (m.in. zajęcia plastyczne, gotowanie, robienie pączków razem z Fresh Donuts),
– strefa gier planszowych dla wszystkich,
– sprawdzian wiedzy na temat piwa – Piwna  Matura,
– strefa piłkarzyków i planszówek,
– Beer Blog Day,
– DJ w piątek i w sobotę,

– możliwość skorzystania z profesjonalnego golibrody i fryzjera (to część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, których celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty),
–  dla Blogerów Piwnych przygotowane zostały specjalne atrakcje w postaci warsztatów
i prelekcji.


BILETY DLA ZWIEDZAJĄCYCH
(MTP – 
Pawilon 3A, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego)

Cena biletu jednorazowego 20 zł.

Karnet 45 zł
(Dodatkowo w cenie karnetu goście będą mogli w sklepiku PTP odebrać koszulkę (czarną z logo lub białą z komiksem lub szklankę nonic.)

Bilety dla najmłodszych (wejście jedynie z opiekunem)
Dzieci 8 – 18 lat – 12 zł
Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo

https://tixer.pl/street-food-spot-poznan-2017-11-16-1600,582,10705.html

https://www.ticketpro.pl/rodzina/2218734-street-food-bilety.html

MTP


Komentarze: Bądź pierwsza/y


Zobacz inne wpisy